Postitatud

Mänguideid Nerfidega lahingualal

NERF-i mängud pole muud kui lõbusad. Mõnikord on aga asjade elavana hoidmiseks vaja pisut inspiratsiooni, seetõttu on kõige parem, kui tagataskus on mõni alternatiivne idee. 

Siin on nimekiri populaarsetest variatsioonidest, mida NERFi lahinguala kogu maailmas mängitakse, saate neid kasutada oma sünnipäevapeol!

Soojendusmängud, millega lapsed käima tõmmata ning omavahel tuttavaks teha:

💥 Veski – Etteantud ajaga mäng, näiteks 5 minutit. Kõik, mida pead tegema, on tulistada võimalikult palju inimesi, enne kui aeg läbi saab. Saate valida, kas mängida meeskondades või kõik eraldi. Lõppkokkuvõttes pole see oluline, sest keegi ei jälgi skoori, mängu eesmärk on lihtsalt veri tööle panna. Kui olete saanud löögi, minge alguspunkti ja Teie löök pannakse kirja, seejärel saate taas kohe mänguga liituda.

💥 Elimineerimine – Samal põhimõttel toimiv mäng nagu eelmine, ainult väljalangenud jäävadki välja ning mängitakse kuni jääb alles üks mängija, võitja.

💥 Tiimi ellimineerimismäng – Igale mängijale antakse kolm tabamust, enne kui nad langevad mängust välja. Pärast iga tabamust peate aeglaselt valjusti lugema 15-ni, enne kui teil lubatakse uuesti lahingualale siseneda. Tagasi tulles peate hüüdma: “Puhas!”, et teatada, et olete taas mängus ja taas sihtmärk.
Sel ajal, kui loete end tagasi, võite ringi jalutada ja laskemoona koguda.

Soolomängud:

💥Lahing – Mängu reeglid on lihtsad. See on täielik sõda üksikisikute vahel ja võidab viimane, kes seisab. 

💥 Jahimees – Selle mängu ajal on ainult üks mängija relvastatud ja on nö “jahimees”. Kõik teised mängijad peavad vältima jahimehe märgistamist. Siiski on üks konks – igaüks, kes saab märgistatud, saab ise jahimeheks ja lahkub saagi hulgast ning hakkab ka jahtima. Võidab viimane, kes jahipidamisest pääseb.

Objektiivsed voorud – mängitakse peamiselt meeskondadena ja ajapiiranguga. Meeskonnad saate märgistada sallidega – sallita meeskond ja ilma:

💥 Lippude kaitsmine – Igal meeskonnal on lipp, mida nad peavad kaitsma, samal ajal nad ründavad teise meeskonna territooriumi, püüdes lüüa vastasmeeskonna lippu. Oma lipu kaitsmiseks võite tulistada vastutulevaid ründajaid, kes on seejärel sunnitud naasma kodubaasi, et taaselustada. Loomulikult võidab meeskond, kes lööb esimesena vastasmeeskonna lipu.

💥 Ründa ja kaitse – See lahingutüüp on mäng, kus meeskonnad jagunevad ründajateks ja kaitsjateks. On seatud ajapiirang, mille jooksul ründajad peavad saavutama eesmärgi (objekti tabamine, meeskonnakaaslase päästmine jne). Kui aeg on möödas ja ründajad on oma ülesande täitnud, vahetavad meeskonnad kohti ja uued ründajad peavad võitma eelmise meeskonna aja. 

💥Lahingurežiim – Selle mängu eesmärk on tabada lipp ja viia see võimalikult lühikese aja jooksul ründajate kodubaasi. Kumb meeskond suudab seda kõige kiiremini teha, võidab. Selle mängu jooksul saavad kaitsjad neli tabamust ja peavad pärast iga tabamust lugema 15-ni, kuni nad välja langevad. Siiski antakse kõigile lõpmatu arv taassünde viie sekundiga.

💥 Peida ja otsi – Üks meeskond on “peidetud”, samas kui teine meeskond moodustab “otsijad”. Otsijate ülesanne on leida kõik peidetud. Kui nad sellega hakkama saavad, võidavad nemad, kui aga peidetud suudavad kõik otsijad nende salapaikadest välja märgistada, võidavad nemad.

💥 Reetur meie seas – Enne mängu algust võetakse iga mängija kõrvale ja öeldakse, kas ta on “sõdur” või “reetur”. Kui sa oled sõdur, siis mängid nagu tavaliselt. Kui olete aga reetur, peate vaid teesklema, et olete sõdur. Samal ajal on reeturite eesmärk leida parim viis sõdurite maha löömiseks, ilma end ära andmata või kogemata teisi reetureid välja võtmata. Alles siis, kui reeturid on oma esimesed löögid sooritanud, saavad nad hakata üksteist ära tundma ja ühinema, et sõdureid rünnata ja neid lüüa. Võidavad sõdurid või reeturid.

💥 Freeze Tag – Teie eesmärk on külmutada kõik vastasmeeskonna liikmed. Peale pihta saamist peab vastasmängija peatama igasuguse liikumise ja olema kivikuju, kuni üks võistkonnaliige vabastab ta. Käepuudutus meeskonnakaaslase poolt vabastab teid külmunud olekust. Reeglina ei saa te “võitmatuks” jäämiseks teise mängijaga pidevas kontaktis ringi joosta, kui teete seda ja teie partner saab pihta, jääte ka teie külmunud olekusse. Kui kõik ühes meeskonnas on külmunud, lõpeb mäng.

Loodan, et leidsid siit vahvaid mänguideid, mida koos lastega peol mängida! Kuidas aga peo lõpus plats kuulidest kiirelt puhtaks saada? Korralda lastele näiteks kiire auhinnamäng, mille võidab see, kes kahe minuti jooksul kõige rohkem kuule korjab 🙂 Ja põrandale ei jää ühtki kuuli!